Novi logo za veliki brend

Kako je, naime, objavio američki lanac poznat po sendvičima, svi Subway restorani će početkom 2017. uvesti ili početi da rade pod novim logom. Ovo je šesti put u istoriji da Subway „osvežava“ svoj vizuelni identitet, prvi za poslednjih 15 godina – praksa, inače, uobičajena među velikim brendovima brze usluge u Americi.
Pojednostavljen dizajn i boje koje upućuju na sveže povrće biće i osnovne odlike novog rešenja. Ova promena, međutim, samo je poslednja u nizu – Subway je već uveo nove stavke na meni i najavio poboljšanja u digitalnom marketingu i programu lojalnosti.
U ovom trenutku pod imenom Subway radi više od 44.000 restorana u 112 zemalja. Lanac, međutim, i dalje nastavlja sa ekspanzijom, a primaoce franšize traži i u ovom regionu – za sada u Hrvatskoj i Sloveniji. Preduzetnici iz ovih zemalja, dakle, koji sada razmišljaju da kupe Subway franšizu, sasvim je sigurno da bi restoran otvorili pod novim logom. A ako potpišu ugovor do oktobra ove godine i otvore restoran u roku od godinu dana, mogli bi da računaju i na povraćaj investicije za kupovinu licence – čak polovinu od početnog iznosa – što podrazumeva povraćaj od 3.750 evra.
POGLEDAJTE ČLANKE

Kako se od pilećih krilaca može napraviti dobar i profitabilan ugostiteljski biznis, a samim tim i perspektivna franšiza, objašnjava Zoran Videnović, vlasnik koncepta „Krilca i Pivce“ iz Niša
Američki lanac picerija Pizza Hut stiže u Hrvatsku, a u planu je otvaranje tri restorana u Zagrebu i Splitu.
Počelo je s proizvodnjom kraft piva. Danas je Točionica zaokružen ugostiteljski koncept. Osim što je poznata po pivu, burgerima i kafama, sada se pozicionira i kao sistem koji nudi franšizu.
Zagrebački fast-casual lanac Koykan World Food namerava da ubrza franšizni razvoj te kreće u kampanju prikupljanja sredstava putem FunderBeam platforme.
Nakon što se povukao iz profesionalnog sporta, jedan od najuspešnijih slovačkih tenisera Kamil Čapkovič postao je primalac franšize McDonald‘s-a. Šta ga je privuklo ovom brendu?
NAJČITANIJE

„Malac Genijalac“ je brend poznat širom regiona. Na tržištu Severne Makedonije postoji još potencijala za širenje franšizne mreže.
Franšiza je oblik saradnje između nezavisnih preduzetnika. Davalac franšize nudi svoj "know-how" i brend, a zauzvrat naplaćuje naknadu od primalaca franšize, koji tom naknadom stiču pravo i mogućnost da koriste dokazanu poslovnu ideju.
U Srbiju je stigla nova, inovativna franšiza – Vendobox prodavnice koje su otvorene 24 sata i u kojima se različiti proizvodi kupuju na vending mašinama.
Bez licenciranja nema franšizinga. I pored toga što su vrlo slični, ova dva modela poslovne saradnje se u nekoliko detalja bitno razlikuju.
Posao se ne može pokrenuti bez ulaganja, a franšiza po tom pitanju nije izuzetak. Koje se to investicije tretiraju kao obavezne – kao ulaganja bez kojih se franšizna saradnja ne može zamisliti?
POPULARNO NA FORUMU
Mikro franšiza na rate
Kako stupiti u kontakt za FRANŠIZU, zainteresovana,
Belgijska poslastica u Beogradu
koji su uslovi za dibijanje fransize
Franšiza s ukusom cimeta
dobar dan. Da li neko zna kako nabaviti fransizu Cinabona za Srbiju?
„Ukusne krofne“ u Sarajevu
Interesuje me fransiza za Tasty Donuts&Coffee u Srbiji i koji su uslovi. Hvala
Mikro franšiza na rate
Da li ga ima u Srbiji..???
Otvoreni za nova tržišta
Ovo je super
U Burger Kingu kraljuje franšiza
Extra clanak
Belgijska poslastica u Beogradu
Belgijski vafli su nesto u cemu uzivam kad god putujem i ne samo u Belgiju :). tako mi je drago da su od skoro i u Beogradu. Bicu redovan gost ovih barova i favorit su mi sa...