Šta radite sa starom odećom?

Program prikupljanja stare odeće deo je korporativne strategije za smanjenje štetnog uticaja na životnu sredinu.
Utorak
15.01.2013.
Švedska modna kompanija H&M predstavlja jedinstveno rešenje za ovaj problem.
 

Činjenica je da se tone i tone tekstila baci svake godine, iako 95% bačenog materijala može da se ponovo iskoristi. Švedska modna kompanija H&M najavila je da će od februara ove godine pokrenuti inicijativu za prikupljanje stare odeće koju potrošači više ne žele da nose. U zamenu, potrošač će dobiti vaučer koji će moći da iskoristi za kupovinu novih proizvoda kompanije H&M. Inicijativa je pokrenuta na globalnom nivou, na svih 48 tržišta na kojima je kompanija prisutna, odnosno u 1500 od 2700 H&M prodavnica, uključujući i prodajna mesta u Velikoj Britaniji, SAD-u i Japanu.

Prikupljena odeća odlazi na reciklažu, a od obrađenog materijala moći će da se proizvodi nova odeća, kao i materijali koji se koriste u automobilskoj ili industriji izolacionih materijala.

Po najnovijim saopštenjima iz sedišta kompanije u Stokholmu, H&M planira da uđe i na tržište Srbije u 2013. godini, ali ne kao franšiza, već – uobičajeno - direktno. Na zvaničnom sajtu kompanije stoji najava da će prva radnja biti otvorena u Beogradu krajem ove godine.