Prvi korak dalje

Nakon što su osigurali vodeću poziciju na domaćem tržištu, poljska škola programiranja Coders Lab je početkom 2019. godine potpisala franšizni ugovor s rumunskom kompanijom eJobs, najvećom onlajn platformom za zapošljavanje. Kao primalac franšize, eJobs dobija priliku da proširi postojeću ponudu specijalizovanim IT kursevima, koristeći znanje (know-how) Coders Lab-a kao plug&play alat u tom procesu, navodi se u saopštenju poljske kompanije.
Marćin Čoževski, osnivač i izvršni direktor Coders Lab-a, ističe da ova kompanija svojom ponudom IT kurseva značajno pomaže u rešavanju problema vidljivih ne samo na poljskom tržištu rada. – Strukturna neusklađenost između potreba poslodavaca i broja IT stručnjaka javlja se u većini evropskih zemalja – napominje on. – To se odnosi i na Rumuniju, gde smo upravo pokrenuli saradnju s jakim partnerom. Ne sumnjamo da će eJobs uspostaviti sinergiju između postojećeg poslovanja i naše ponude kurseva – kaže Čoževski.
Uzimanje franšize Coders Lab-a će, s druge strane, omogućiti kompaniji eJobs da razvije novo polje delatnosti. – Dvadeset godina smo bili vodeća kompanija na tržištu zapošljavanja, a obrazovanje je sledeći veliki korak u izgradnji ne samo našeg biznisa, već i industrije. Verujemo da je ulaganje u obrazovanje neminovno s obzirom na previranja u sektoru ljudskih resursa. U ovom trenutku, IT stručnjaci su u top tri najtraženija zanimanja, a kompanije još uvek nemaju dovoljan broj kandidata koji mogu da popune sva IT radna mesta. Coders Lab će upravo omogućiti popunjavanje te praznine i pružiti priliku i kandidatima i kompanijama da pobede u utakmici koja se vodi između poslodavaca i budućih zaposlenih. Tržište, zapravo, lako može da primi i do 20.000 IT stručnjaka, tako da je put otvoren za sve one koji žele da grade karijeru u ovoj oblasti – ističe Bogdan Badea, izvršni direktor eJobs-a.
Kako je to predviđeno franšiznom saradnjom, eJobs će imati ekskluzivno pravo da otvara i razvija lanac Coders Lab butkampova (škola programiranja) na teritoriji Rumunije. Primalac franšize će biti zadužen za pronalaženje predavača, organizovanje kurseva, marketing i prodaju, dok će, s druge strane, IT stručnjaci iz sedišta Coders Lab-a u Poljskoj raditi na razvoju i ažuriranju nastavnog materijala. Za početak, Coders Lab će u Rumuniji nuditi dva kursa (JavaScript developer: React i Back-end developer: PHP), a ponuda će se vremenom širiti. Prvi Coders Lab butkampovi trebalo bi da počnu s radom na proleće 2019.
Davalac franšize, ističe se dalje u saopštenju, nastavlja da traži partnere i u drugim evropskim zemljama.
– Za sada smo fokusirani na zemlje Srednje i Jugoistočne Evrope, ali veliki potencijal vidimo i u zemljama s visokom stopom nezaposlenosti, kao što su Španija i Italija. Naš koncept franšize posebno je pogodan za kompanije koje se već bave edukacijom, kao što su strukovne škole, škole stranih jezika ili privatne škole. S druge strane, kao što to potvrđuje i ova saradnja sa eJobs-om, Coders Lab može da bude opcija i za kompanije za zapošljavanje ili upravljanje ljudskim resursima – smatra Marćin Čoževski.
Pored konstantnog ažuriranja nastavnog materijala, primaoci Coders Lab franšize dobijaju i paket alata koji će im pomoći u svakodnevnom poslovanju – to uključuje i Learning Management System, pomoću kojeg se lako i efikasno organizuju i prate rasporedi predavanja, razmeštaj predavača, profili korisnika, popunjenost prostorija i kurseva, popularnost nastavnika, izveštaji o profitabilnosti i slično.
POGLEDAJTE ČLANKE

„Naučna kuhinjica“ nastavlja širenje na regionalnom tržištu, s posebnim naglaskom na Hrvatsku.
„Naučna kuhinjica“ je jedinstven koncept edukativnih radionica koje pružaju deci priliku da istražuju, eksperimentišu i stiču znanja iz sveta prirodnih nauka na zabavan i kreativan način. Šta je potrebno za pokretanje franšize?
„Moć franšiznog poslovanja? Postoje procedure, nema mnogo otvorenih pitanja, sve je pokriveno upustvima koja su nastala na osnovu našeg iskustva“, kaže Ivan Stanimirović, suvlasnik Kliker IT centra za decu
„Ova franšiza nije trendovskog tipa. Tehnike funkcionalnog učenja bile su bitne oduvek, bitne su danas, a biće bitne i u budućnosti“, kažu Helena i Hrvoje Tkalčić, primaoci master franšize „Škole brzog čitanja i mudrog učenja“.
Škola za intelektualni razvoj dece „Malac Genijalac“ dobitnik je „Franšizne nagrade godine“ u kategoriji najbolja regionalna franšiza.
NAJČITANIJE

Franšiza je oblik saradnje između nezavisnih preduzetnika. Davalac franšize nudi svoj "know-how" i brend, a zauzvrat naplaćuje naknadu od primalaca franšize, koji tom naknadom stiču pravo i mogućnost da koriste dokazanu poslovnu ideju.
U Srbiju je stigla nova, inovativna franšiza – Vendobox prodavnice koje su otvorene 24 sata i u kojima se različiti proizvodi kupuju na vending mašinama.
Bez licenciranja nema franšizinga. I pored toga što su vrlo slični, ova dva modela poslovne saradnje se u nekoliko detalja bitno razlikuju.
Posao se ne može pokrenuti bez ulaganja, a franšiza po tom pitanju nije izuzetak. Koje se to investicije tretiraju kao obavezne – kao ulaganja bez kojih se franšizna saradnja ne može zamisliti?
Verbatoria povećava svoju franšiznu porodicu u Evropi – na mapi se sada nalazi novi partner iz Poljske. Kompanija je učestvovala i na sajmu „Frankfurt Franchise Expo 2024“.
POPULARNO NA FORUMU
Moć velikih brojeva
Bravo SuanPan!
Indijski koncept osvojio region
U pitanju je brend koji se tek pojavio na našim prostorima, dok je sama tehnika mentalne aritmetike već uveliko poznata i razrađena preko drugog programa koji ima merljive...
Sinergija – preduslov za uspeh
U pitanju je Turski brend iz grada Mersin, a ne iz Srbije, koji se pojavio na našim prostorima pre nekih godinu dana, dok je sama tehnika mentalne aritmetike već bila uveliko...
Poslovna prilika u školi jezika
Moram da priznam da nisam cuo za ovu skolu stranih jezika dosada. Koliko iskustva se trazi u znanju...