Novo ime za novo doba
Subotička firma Mini pani u potrazi je za primaocima franšize.
Do septembra ove godine potrošači Srbije su uživali u Fornettiju. S jeseni je došlo doba Mini panija.
Naime, kompanija Fornetti doo iz Subotice bila je vlasnik master franšize za tržište Srbije mađarskog brenda Fornetti. Posle deset godina u kompaniji su odlučili da se osamostale i razviju sopstveni brend Mini pani. Maloprodaju rebrendiranog peciva širiće franšizno.
Kornelia Šild, rukovodilac direkcije prodaje i marketinga u kompaniji Mini pani doo, kaže da su se na takav poslovni potez odlučili jer nisu želeli da zavise od drugih.
– U nekim segmentima, a posebno u razvoju proizvoda smo bili ograničeni, te smo odlučili da pratimo sopstveni tempo – kaže Šild.
Proizvodi će suštinski ostati isti, ali će nova tehnologija, prema njenim rečima, doprineti da budu kvalitetniji. Testa punjena filovima raznih ukusa i dalje će do potrošača stizati iz subotičke fabrike. Šild navodi da je potraga za primaocima franšize, pre svega, usmerena na tržište Beograda.
– Najvažnije je da primaoci franšize imaju prodajno mesto na prometnoj lokaciji. Od nas dobijaju na korišćenje pećnicu i vitrinu za izlaganje, kao što i proizvode naručuju iz naše fabrike u Subotici. Pored toga, naš tim će im pružiti tehničku, tehnološku i marketinšku podršku na terenu – kaže Šild.
Primaoci franšize treba da izdvoje ulog od 1.250 evra koji predstavlja obezbeđenje za uredno izvršenje ugovorenih obaveza.
– Taj iznos vraćamo po raskidu ugovora – kaže Šild.
Ona kaže da novo ime nije dovelo do značajnijih promena u franšiznoj mreži.
– Nismo osetili značajnije promene, ni u potrošnji, ni u potražnji za franšizama – kaže Šild.
Prema podacima Agencije za privredne registre, većinski vlanik kompanije Mini pani, baš kao i nekadašnjeg Fornettija, jeste mađarski državljanin Gabor Kovač sa udelom od 74, 84 odsto. U maloprodajnoj mreži se nalazi oko 400 franšiznih jedinica u skoro svim gradovima Srbije.
POGLEDAJTE KATALOG
Fabrika burger & pizza bar
Burger i pizza restoran
Krilca i pivce
Restoran specijalizovan za pileća krilca
KROFNELINO
Food truck sa mini krofnicama i kokicama
LOV POPCORN
Kiosk sa kokicama
NYC BAGEL
Bagel restoran
Puffy Lil’pancakes
Palačinkarnica
REKALIBRACIJA
Veganski restoran
Surf ’n’ Fries
Fast food restoran
Taste of Asia
Restoran azijske kuhinje
ZDRAVO LJUBAVI
Kakaoterija i veganski restoran
Ostali koncepti iz sektora gastronomija i ugostiteljstvo
Fabrika burger & pizza bar
Burger i pizza restoran
Krilca i pivce
Restoran specijalizovan za pileća krilca
KROFNELINO
Food truck sa mini krofnicama i kokicama
LOV POPCORN
Kiosk sa kokicama
NYC BAGEL
Bagel restoran
Puffy Lil’pancakes
Palačinkarnica
REKALIBRACIJA
Veganski restoran
Surf ’n’ Fries
Fast food restoran
Taste of Asia
Restoran azijske kuhinje
ZDRAVO LJUBAVI
Kakaoterija i veganski restoran
NAJNOVIJE VESTI
PRIKAŽI SVE
„Naučna kuhinjica – nauka kroz igru“
Naučna kuhinjica spaja nauku i igru kroz eksperimente i radionice za decu, dok franšizerima nudi stabilan i perspektivan biznis model širom Evrope.
Širenje znanja bez granica
„Škola brzog čitanja i mudrog učenja“ jedan je od retkih domaćih franšiznih sistema koji godinama uspešno odoleva svim izazovima i konstantno raste.
NYC BAGEL franšiza koja miriše na uspeh
New York bagel sa sarajevskom dušom: kako je jedan bračni par pokrenuo hit biznis i sada nudi franšizu svima koji žele autentičan brend u svom gradu.
Kako upravljati novim rizicima
Šesta regionalna konferencija "Rizici novog doba i održivost: let u nepoznato" biće održana 5. juna 2025.